Kanał Zero wpisany do rejestru KRRiT. Otwarta droga na platformy streamingowe

Kanał Zero działa od lutego 2024 roku (screen: YouTube/Kanał Zero)
Kanał Zero został wpisany do rejestru programów telewizyjnych rozpowszechnianych wyłącznie w systemie teleinformatycznym, prowadzonej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.
W księdze rejestrowej Kanału Zero wpisano, że data jej założenia to 18 kwietnia 2025 roku. Kanał Zero działa od lutego 2024. Natomiast w Ustawie o radiofonii i telewizji zapisano: "Nadawca programu telewizyjnego rozpowszechnianego wyłącznie w systemie teleinformatycznym dokonuje zgłoszenia programu do rejestru nie później niż na miesiąc przed rozpoczęciem jego rozpowszechniania".
Wpis KRRiT otwiera drogę Kanałowi Zero
W art. 44a tejże ustawy czytamy też: "Rozpowszechnianie programu można rozpocząć, jeżeli organ rejestracyjny nie odmówił rejestracji w terminie miesiąca od dnia zgłoszenia".
Czytaj też: Kanał Zero uruchomił aplikację mobilną. "Zastanawiamy się, jak wyciągnąć od was hajs"
W spisie KRRiT nadawców programów telewizyjnych rozpowszechnianych wyłącznie w systemie teleinformatycznym znajdują się zarówno duże koncerny medialne, jak i lokalni nadawcy, którzy oferują swoje programy w internecie, w tym kanały FAST. Księgi rejestrowe mają m.in. TVN, Audioteka, Canal+ (internetowe kanały Canal+ Live 1-11 i Canal+ Extra 11-18, a Newseria (Newseria TV) czy Telewizja Biznesowa.
Serwis Satkurier.pl zauważa, że wpis KRRiT otwiera Kanałowi Zero drogę do wejścia na platformy streamingowe, które prowadzą również inni nadawcy.
Opłata za wpis programu do rejestru programów telewizyjnych rozpowszechnianych wyłącznie w systemie teleinformatycznym została określona w 2025 roku na 158 zł.
Czytaj też: Stanowski zapowiada dodatki za bicie rekordów w wynikach Kanału Zero. Będą premie za kwiecień
(MAK, 27.04.2025)
