Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 19, 2025

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Warner Bros. Discovery liderem oglądalności treści wideo w Polsce. Zestawienie Nielsena

Warner Bros. Discovery wyprzedził Telewizję Polską i Grupę Polsat (fot. Albert Zawada/PAP)

Warner Bros. Discovery ma największy udział w oglądalności wśród dystrybutorów treści wideo w Polsce – wynika z nowego zestawienia All Screens Video Landscape Nielsena.

Dane obejmują oglądalność z czterech ekranów (telewizor, PC/laptop, smartfon, tablet) w domach w ramach wspólnej sieci. Pochodzą one z jednoźródłowego panelu telemetrycznego Nielsena, który liczy 3,5 tys. gospodarstw domowych i prawie 9,7 tys. panelistów.

Większość treści wideo oglądana na ekranie TV

W 2024 roku Warner Bros. Discovery odnotował 19,51 proc. udziału w oglądalności (połączenie całkowitego zasięgu i spędzanego czasu) w kategorii źródeł treści wideo, wyprzedzając Telewizję Polską (18,41 proc.) i Grupę Polsat (18,18 proc.). Dane dla TVP nie uwzględniają np. TVP VOD ze względów technologicznych (Nielsen nie jest w stanie przypisać oglądalności do konkretnego playera).

Czytaj też: Już 46 proc. gospodarstw telewizyjnych korzysta z kablówek. Dane Nielsena

Dalej znalazły się:

  • Google (właściciel YouTube) – 6,44 proc.,
  • Telewizja Puls – 3,8 proc.,
  • Telewizja Republika – 3,24 proc.,
  • Meta (Facebook, Instagram) – 2,67 proc.,
  • SPI International – 2,26 proc.,
  • Netflix – 2,15 proc.,
  • Byte Dance (TikTok) – 1,68 proc.
Press

W 2024 roku Warner Bros. Discovery odnotował 19,51 proc. udziału w oglądalności (fot. materiały prasowe)

Jak wskazuje Nielsen, większość treści wideo jest oglądana na ekranie telewizora, a w przypadku treści z YouTube, serwisów Mety i TikToka w ich oglądalności dominują pozostałe ekrany. W przypadku Netflixa 80 proc. jego oglądalności przypada na ekran TV.

93 proc. osób ma w domu telewizor

Od lutego 2025 roku Nielsen będzie udostępniać raport All Screens Video Landscape każdego miesiąca, podobnie jak zestawienie Nielsen Gauge.

Czytaj też: Czas oglądania TV w 2024 roku podobny jak w 2023. Wzrósł wśród widzów 13-29 lat

Z raportu Nielsen Gauge dla Polski wynika, że udział streamingu w całkowitej oglądalności na ekranach telewizorów wzrósł z 6,7 proc. w listopadzie 2023 roku do 9,1 proc. w listopadzie 2024 roku.

Według danych Nielsena w 2024 roku TV w domu miało 93 proc. osób (spadek z 95 proc. w 2023 roku). Średni dzienny czas spędzany na oglądaniu wideo na wszystkich domowych ekranach wyniósł 4 godziny i 27 minut, z czego 56 minut to wideo streamingowe. Aż 86 proc. czasu z wideo spędzono przed ekranem TV (79 proc. na TV offline i 7 proc. na TV online).

Czytaj też: Nowa rola Moniki Pieczyńskiej-Modrzejewskiej w TVN Warner Bros. Discovery

(KOZ, 19.01.2025)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.