Temat: książki

Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 26, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Remigiusz Mróz i Andrzej Sapkowski najpopularniejszymi autorami w Audiotece w 2024 roku

Łącznie w 2024 roku Audioteka zaoferowała 215 godzin produkcji (materiały prasowe)

Najczęściej słuchanym kryminałem w Audiotece w 2024 roku była książka Remigiusza Mroza z uniwersum Chyłki – "Paderborn", a najchętniej komentowana okazała się powieść Marcina Ciszewskiego "wojna1939.pl" – jak wynika z podsumowania przygotowanego przez serwis Audioteka.

Łącznie w 2024 roku Audioteka zaoferowała 215 godzin produkcji, a użytkownicy tego serwisu spędzili prawie 116 mln minut na ich odtwarzaniu.

Czytaj też: Najpopularniejsze polskie podcasty na Spotify. "Kryminatorium", "Żurnalista", "WojewódzkiKędzierski"

Najpopularniejszym audioserialem Audioteki w 2024 roku był "Paderborn", w którym usłyszeć można Piotra Stramowskiego, Karolinę Gorczycę, Lidię Sadową i Mateusza Damięckiego. Drugie miejsce zajęła "Głębia", czyli produkcja oryginalna Audioteki, która powstała na podstawie scenariusza Artura Kurasińskiego oraz Macieja Ziółkowskiego.

Jedną z najchętniej słuchanych produkcji oryginalnych był również drugi sezon "Symbiozy" z Bartłomiejem Topą wcielającym się w rolę Janka. Na kolejnym miejscu znalazła się powieść "wojna1939.pl". Zestawienie zamyka "Sprawa Rusałki", audioserial na podstawie scenariusza Hanki Dziubińskiej, wyróżniony w konkursie Papaya Young Creators.

Autorem, który znalazł się na szczycie zestawienia jest Remigiusz Mróz. Wysłuchanie wszystkich jego książek dostępnych w Audiotece zajęłoby aż 37 dni, a w 2024 roku w katalogu Audioteki pojawiło się osiem nowych audiobooków tego autora.

Na drugim miejscu znalazł się Andrzej Sapkowski ("Wiedźmin"). Słuchacze chętnie słuchali również utworów Kena Folletta ("Zima świata", "Filary ziemi", "Świat bez końca") oraz Joanny Kuciel-Frydryszak ("Chłopki. Opowieść o naszych babkach", "Służące"). Zestawienie zamyka Marcin Ciszewski ("Ogień, "wojna1939.pl", "Fantom"). Jednym z najczęściej słuchanych autorów był także Stanisław Lem ("Dzienniki gwiazdowe", "Solaris").

Czytaj też: Fakty o fact-checkingu. Literatura faktu trafia na przemiał, a wydawnictwa przepraszają

Najchętniej słuchanym tytułem literatury pięknej był "Ojciec chrzestny" Mario Puzo. W przypadku sensacji najpopularniejszym tytułem okazał się "Nie Anioł" Mieczysława Gorzki. Ulubionym tytułem słuchaczy Audioteki z kategorii Rozwój osobisty był poradnik Ewy Woydyłło "Zakręty życia", a liderem literatury faktu "Chłopki. Opowieść o naszych babkach" Joanny Kuciel-Frydryszak. Najpopularniejszym romansem był "Clone" Aleksandry Negrońskiej.

Najbardziej zapracowany lektor to Filip Kosior, który ma na koncie 1200 przeczytanych godzin. Użytkownicy spędzili z jego głosem blisko 6 mln godz. Wśród top lektorów znaleźli się również Krzysztof Gosztyła, Janusz Zadura i Maciej Więckowski.

Czytaj też: Ktoś inny. Remigiusz Mróz nie lubi trudnych pytań dziennikarskich, ale się uśmiecha

(MAK, 26.12.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.