"Gazeta Polska" z nowymi działami i autorami
Okładkę pierwszego po relaunchu numeru "Gazety Polskiej" przygotował rysownik Jacek Przybylski (fot. materiały prasowe)
1 marca tygodnik "Gazeta Polska" (Niezależne Wydawnictwo Polskie) ukazuje się w formie magazynowej. W piśmie są nowe działy i autorzy. Relaunchowi towarzyszy kampania promocyjna. Na ulotce pojawił się jednak błąd ortograficzny.
Nowe działy w piśmie to: W Internetach, Fake News, Światowa Prasa o Polsce, Polonia, Kresy, Kluby Gazety Polskiej, Poza Czasem (tematyka historyczna), Kryminalni, Kulinaria, Medycyna, Rosja na Wesoło, Technika. Nowością jest też felieton pisany wspólnie przez Katarzynę Gójską-Hejke, zastępczynię redaktora naczelnego "GP", i jej męża Michała Rachonia, prowadzącego "Minęła dwudziesta" i "Woronicza 17" w TVP Info.
Poza prof. Andrzejem Zybertowiczem, o którym już informowaliśmy, nowymi autorami będą też Dawid Wildstein, kierownik redakcji publicystyki Telewizyjnej Agencji Informacyjnej (wcześniej dziennikarz "Gazety Polskiej Codziennie", z którą regularną współpracę zakończył we wrześniu ub.r.) i Piotr "Matka Kurka" Wielgucki, prowadzący blog Kontrowersje.net.
Od 28 lutego w Telewizji Polskiej emitowany jest 30-sekundowy spot w reżyserii Weroniki Wojnach, do którego zdjęcia zrobił Paweł Flis. Od 24 lutego trwa natomiast kampania na billboardach w miastach powiatowych i na nośnikach LED oraz monitorach w środkach komunikacji miejskiej w Warszawie, Trójmieście, Poznaniu i Szczecinie.
W materiałach promujących relaunch pojawił się błąd ortograficzny - napisano na nich, że "Gazeta Polska" ma 108 stron "żetelnych" informacji. Ulotkę z błędem Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej", wstawił jako zdjęcie w tle na swoim profilu na Twitterze. Po tym jak wczoraj wieczorem zapytaliśmy go o to, od razu je usunął. - To był fragment ulotki promującej nową "Gazetę Polską" przed korektą. Z tego co wiem, wydrukowaliśmy wersję bez błędu - tłumaczy Sakiewicz.
Średnia sprzedaż ogółem "GP" w 2016 roku wyniosła 35 374 egz. (dane: ZKDP).
Tomasz Sakiewicz jako zdjęcie w tle na Twitterze ustawił materiał promujący "Gazetę Polską" z błędem ortograficznym (fot. screen z Twittera)
(JM, 01.03.2017)