"Fakt" zamazał twarze polityków, w radiu i telewizji nie ma posłów i senatorów
"Fakt" zamazał zdjęcia wszystkich polityków w piątkowym wydaniu
Większość polskich mediów informacyjnych włączyła się do akcji #DzieńBezPolityków. Na portalach nie ma zdjęć polityków, nie zostali zaproszeni do radia i telewizji. "Fakt" zamazał twarze posłów i senatorów, ale tekstów i wywiadów z politykami w prasie nie brakuje.
Gościem Radia Zet w porannym programie Konrada Piaseckiego był dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych Sławomir Dębski, natomiast w RMF FM u Roberta Mazurka był profesor Szewach Weiss, były przewodniczący Knesetu - parlamentu izraelskiego i były ambasador Izraela w Polsce. W programie "Sedno sprawy" Radia Plus gościem był Paweł Kęska z Caritas Polska, a w "Poranku Tok FM"
Aleksander Smolar z Fundacji Batorego i Adam Bodnar - Rzecznik Praw Obywatleskich.
Bodnar był też gościem "Wstajesz i wiesz" w TVN 24. W programie wystąpili dziennikarze: Paweł Siennicki ("Polska The Times"), Monika Olejnik (TVN 24) i Bogusław Chrabota ("Rzeczpospolita"). W "Graffiti" Polsat News gościł medioznawca Wiesław Godzic.
W TVN 24 podczas emisji wypowiedzi polityków nagranych w Sejmie widzowie oglądają czarną planszę z informacją, że po 1 stycznia 2017 roku takiej wypowiedzi nagrać nie będzie można. W piątek 16 grudnia br. w "Faktach po Faktach" gośćmi zamiast polityków będą Tomasz Lis ("Newsweek Polska") i Piotr Stasiński ("Gazeta Wyborcza").
"Fakt" zamazał twarze polityków na zdjęciach w piątkowym wydaniu (m.in. Jarosława Kaczyńskiego na pierwszej stronie). Jednak w innych dziennikach, który przyłączyły się do akcji politycy już są. "Rzeczpospolita" na pierwszej stronie zapowiada wywiad z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, "Super Express" na jedynce pisze o marszałku Senatu Stanisławie Karczewskim. "Polska The Times" publikuje wywiad z europosłanką Anną Fotygą. Gazety zamieszczają jednak informacje o proteście. "Dziennik Gazeta Prawna" poświęcił temu całą szóstą stronę. "Super Express" pisze, że Marek Kuchciński, to "Marszałek CENZOR", bo "zamyka Sejm przed ludźmi". A w "Rzeczpospolitej" w ramach protestu nie ma informacji z prac parlamentu (m.in. o obradach komisji śledczej w sprawie Amber Gold, czy o przegłosowaniu nowego prawa oświatowego). Z kolei "Gazety Wyborczej" nie będzie obsługiwać dzisiejszych prac Sejmu, co jej czytelnicy zauważą dziś na Wyborcza.pl, a jutro w papierowym wydaniu.
PRZECZYTAJ TEŻ: Dlaczego media protestują?
Dziś w #Fakt, @FAKT24PL i wielu innych przyzwoitych mediach #DzieńBezPolitykow i #ProtestDziennikarski pic.twitter.com/vqqfxcz8cY
— Robert Feluś (@RobertFelus) 16 grudnia 2016
Dziś białe plamy w proteście przeciwko planowanym ograniczeniom dostępu obywateli do informacji poprzez usunięcie mediów z Sejmu pic.twitter.com/ti6gsaOYk8
— Puls Biznesu (@puls_biznesu) 16 grudnia 2016
Blisko 30 redakcji protestuje przeciwko ograniczeniom w pracy mediów w Sejmie https://t.co/DLEjdDb3ar #DzieńBezPolityków
— Bartosz Węglarczyk (@bweglarczyk) 16 grudnia 2016
W tle nagranie z Sejmu #DzieńBezPolityków @tvn24 pic.twitter.com/SQrIzn3nRB
— Łukasz Brzezicki (@LukaszBrzezicki) 16 grudnia 2016
#ProtestDziennikarski #DzieńBezPolitykow https://t.co/6lzH8BPjpa pic.twitter.com/5jOCFy3esi
— Polska The Times (@polskathetimes) 16 grudnia 2016
Marszałek Cenzor zamyka Sejm przed ludźmihttps://t.co/EQHTpXxUah pic.twitter.com/u43nMN3C3W
— Super Express (@se_pl) 16 grudnia 2016
(16.12.2016)